Home Agenda Vincent mentzel in Leica Gallery Amsterdam

Vincent mentzel in Leica Gallery Amsterdam

0
Supporters met een Oranjeboom bierflesje in de hand volgen de wedstrijd Feyenoord tegen AJAX ( De Klassieker) in het Feijenoord Stadion (De Kuip) in Rotterdam-Zuid. Eindstand 1-0. ©Vincent Mentzel.

In de Leica Gallery Amsterdam is tot en met 15 februari 2026 de tentoonstelling “Vincent Mentzel – Looking back and forward” geopend voor het publiek. Een bijzondere terugblik en vooruitblik op het werk van een van Nederlands meest iconische fotografen.

De tentoonstelling toont vintage portretten van iconen en iconische momenten, onder andere gemaakt met de Leica M4, maar ook zijn handpalm fotografie met de recent ontdekte Leica Lux app.   Vincent Mentzel vierde recent zijn 80ste verjaardag met zijn boek ‘#vincentmentzel – handpalm fotografie‘. De tentoonstelling in de Leica Gallery Amsterdam onderstreept deze feestelijke gebeurtenissen. Waarin zijn blijvende fascinatie voor mens en tijd weerspiegelt. 

Vincent Mentzel 
Vincent Mentzel (geb. 1945, Hoogkarspel) behoort tot de meest invloedrijke Nederlandse fotografen van de afgelopen decennia. Zijn carrière is nauw verweven met de politieke en culturele geschiedenis van Nederland. Als staffotograaf van NRC Handelsblad vanaf het begin van de jaren zestig legde Mentzel gedurende meer dan veertig jaar de nationale en internationale actualiteit vast. Zijn portretten van politici, schrijvers, kunstenaars en wereldleiders groeiden uit tot iconische beelden die het collectieve geheugen van Nederland mede hebben gevormd. 

Mentzel staat bekend om zijn scherpe observatievermogen en zijn vermogen om persoonlijkheid en context in één beeld te vangen. Hoewel hij begon in de analoge tijd, met zijn geliefde Leica M4, heeft Mentzel zich steeds open opgesteld voor nieuwe technologieën. In recent werk verkent hij de mogelijkheden van digitale en mobiele fotografie, waaronder de Leica Lux app – dit is een teken van zijn voortdurende nieuwsgierigheid en vitaliteit als beeldmaker. “Looking back and forward” vormt een eerbetoon aan zijn rijke oeuvre en biedt een blik vooruit op een fotograaf die blijft kijken, vragen en verbeelden.  

Looking back and forward, te zien tot en met 15 februari 2026.
Leica Store Amsterdam, Van Baerlestraat 47, Amsterdam.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Geef je reactie!
Schrijf hier je naam