Home Agenda Binnenkort: Comedy Wildlife-foto’s in Natuurmuseum Brabant

Binnenkort: Comedy Wildlife-foto’s in Natuurmuseum Brabant

0
The Comedy Wildlife Photography Awards 2025. ©Alison Tuck. Title: Now which direction is my nest?

Een vapende eend, een wereldberoemde “onthoofde” flamingo en verschillende dieren met good en bad hair days. In Natuurmuseum Brabant is vanaf 21 november de achtste editie van fototentoonstelling ‘Comedy Wildlife Awards’ te zien, met veertig foto’s van dieren in onbedoeld komische situaties.

The Comedy Wildlife Photography Awards 2025 ©Bret Saalwaechter. Title: “I Just Can’t Wait To Be King”

Een groep schaterende leeuwinnen, veel indrukwekkende danspassen en mooie verstilde foto’s van dieren in hun zen-momentje: Comedy Wildlife Awards brengt een flinke dosis humor én natuurkracht naar Natuurmuseum Brabant. De tentoonstelling laat zien hoe verrassend en indrukwekkend de natuur is en vestigt op een sympathieke manier de aandacht op natuurbehoud. Precies de reden waarom het zo goed past in Natuurmuseum Brabant. Die haalde de tentoonstelling acht jaar geleden exclusief naar Nederland, specifieker: naar Tilburg. Het werd een groot succes, zowel in het museum als op social media.

The Comedy Wildlife Photography Awards 2025 ©Miles Astray. Title: Flamingone

AI of echt?
Er is ook de flamingo-foto van Miles Astray, die in een andere fotowedstrijd de publieksprijs won in de categorie AI, terwijl het een echte, nagenoeg onbewerkte foto is. Moeder Natuur is nog altijd creatiever dan machines, wilde de fotograaf maar zeggen. Nog meer extra’s dit jaar: alle technische specificaties van de foto’s staan vermeld, net als de locaties waar de foto’s gemaakt zijn. Ook zijn er enkele wist-je-datjes toegevoegd aan de tentoonstelling.

The Comedy Wildlife Photography Awards 2025 ©Grayson Bell. Title: “Baptism Of The Unwilling Convert”

Herkenbaarheid en humor
De Comedy Wildlife Photography Awards werden in 2015 opgericht door natuurfotografen Tom Sullam en Paul Joynson-Hicks. Hun doel: met humor aandacht vragen voor natuurbehoud, door een fotocompetitie te organiseren met foto’s van dieren in onbedoeld grappige situaties. Zonder belerend te zijn is de boodschap duidelijk: de natuur is prachtig en verdient bewondering en respect, laten we er samen zuinig op zijn.

De editie van dit jaar toont veertig finalisten die door een professionele jury zijn geselecteerd. De wedstrijd steunt bovendien het Whitley Fund for Nature, een organisatie die wereldwijd projecten voor natuurbehoud financiert. De tentoonstelling ‘Comedy Wildlife Awards’ is vanaf 21 november tot en met 3 mei 2026 te zien in Natuurmuseum Brabant in Tilburg.

Comedy Wildlife-foto’s
21 november t/m 3 mei
Natuurmuseum Brabant. Spoorlaan 434, Tilburg
Wil je meer lezen over natuur? Lees ook: Olaf Otto Becker 20 jaar in Groenland

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Geef je reactie!
Schrijf hier je naam