Home Agenda Binnenkort: Scarlett Hooft Graafland in Panorama Mesdag

Binnenkort: Scarlett Hooft Graafland in Panorama Mesdag

0
Scarlett Hooft Graafland
Pink Lady, 2015 © Scarlett Hooft Graafland

Vanaf 29 maart zijn de betoverende beelden van kunstenaar Scarlett Hooft Graafland te zien in Panorama Mesdag. Mesmerizing toont een brede selectie kunstwerken, inclusief haar nieuwste werk.

De tentoonstelling Mesmerizing biedt een adembenemend overzicht van ruim 40 iconische werken en gloednieuwe fotografische installaties van de internationaal geprezen kunstenaar Scarlett Hooft Graafland (1973). Net als Hendrik Willem Mesdag dat deed met zijn Panorama, weet Scarlett met ieder beeld telkens een nieuwe wereld te scheppen van kleurrijke, verwonderende landschappen en voorstellingen, al dan niet in samenwerking met de lokale bevolking. Niets is wat het lijkt, illusie en werkelijkheid smelten samen. Haar foto’s, die ze soms verrijkt met borduurwerk, spelen met de perceptie van de kijker. Ze overstijgt met haar fotografie de werkelijkheid. En dat is knap, want ze werkt niet digitaal, alle beelden zijn echt, gefotografeerd met haar analoge camera en niet achteraf bewerkt. 

Scarlett Hooft Graafland
Mothers of the Forest, 2012 © Scarlett Hooft Graafland

In haar foto’s van ongerepte landschappen liggen onverwachte verhalen besloten, vaak voorzien van een maatschappijkritische ondertoon. Maar omdat ze in haar beelden vaak gebruikt maakt van humor, overheerst nooit het cynisme. Hooft Graafland wil dingen maken die ertoe doen, ‘het is belangrijk dat er altijd hoop is’, zegt ze daarover. Terugkomende thema’s in haar werk gaan over vrouwenrechten, ongelijkheid en natuurbehoud.  

Scarlett Hooft Graafland
Lemonade Igloo, 2007 © Scarlett Hooft Graafland

Bij de tentoonstelling verschijnt de gelijknamige publicatie.

Scarlett Hooft Graafland – Mesmerizing
29 mrt t/m 31 aug
Museum Panorama Mesdag
Zeestraat 65, Den Haag

Tot en met 5 mei ook te zien in Fotomuseum Den Haag; I’m So Happy You are Here, Japanse vrouwelijke fotografen van de jaren ’50 tot nu.

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Geef je reactie!
Schrijf hier je naam